Bookmark and Share

Nalžovice 2015

Vydáno dne 01. 09. 2015 (2018 x přečteno)

FINÁLE Brdské ligy konané dne 29.08.2015 v zámeckém parku Nalžovice.Sobota 29.08.2015, Nalžovice (pořadatel: ČHJ Nalžovice)

Na velké finále se sjela družstva do nalžovického zámeckého parku.

10 minut před polednem byla uzavřena prezence družstev. Přítomná družstva vyplňovala mimo přihlášek s běžnými dotazy ještě ALL STARS TEAMY. Jedno družstvo mužů i žen All star teamu bylo vybráno ze soutěže, která probíhala během všech letošních kol, o nejrychlejšího proudaře, proudařku, a nejrychlejší zadek/ koš a náběr/. Druhé teamy vybírali sami soutěžící.

Družstva čekají na pokyn k nástupu, stroje burácejí a soutěžící jsou natěšeni. Mužských družstev se sjelo 21, ženských 7. Ženy mají, jako už několik předchozích kol, malé finále. Muži měli letos pouze jednou malé finále.

Hymna byla zazpívána živě sl. Kateřinou Boučkovou. Celý areál byl zaznamenáván na kameru z výsuvné plošiny. Starostka Nalžovic paní Pšeničková velmi hezky přivítala soutěžící i přihlížející. Po představení rozhodčích a ostatních zúčastněných vystoupil před družstva hlavní rozhodčí p. Lachout a překvapil, na přípravu plata určil pouze 3. minuty, prý na minulé BL si družstva odhlasovala různé propriety/ růžky, sukýnky../, tak rozhodčí se dohodli na 3 minutách.

Po losování nastupují první družstva k přípravnému a posléze k soutěžnímu platu. Kotenčice nedali koš, Čoudu prý nic nepřekvapí, ale on překvapil všechny tím, že koš hodil do kádě. Levý proud Nové Vsi pod Pleší prostříkl a čas těsně pod 17s nedává moc nadějí do dalších bojů. Nalžovice krásných 15s. Pravý proudař Starého Rožmitálu se zdržel na platě a nedoběhl k nástřikové čáře, čas nad 20s je nepostupový. Hostivickým klapl pokus bezchybně. Buková chvilku čekala na vodu. Namničtí hasiči se vytasili s nefalšovanou PS 8, dlouho se jim nedařilo nastartovat, tak rozhodčí pustili útok z druhého plata – Sedlčany. Namnice nakonec vyměnili PS 8 za regulérní soutěžní stroj a hezký 15ctkový čas nechali na vlastní žádost označit červeným praporkem. Radětickým ženám se rozpojilo B a dokončily v čase nad 34s, ale dokončily a budou bodovat. Starosedlský Hrádek lehce zazmatkoval a pokus byl ukončen rozhodčím zdvihnutím červeného praporku za nenašroubovaný koš. Počepický koš se ztratil v kádi a také N. SDH Sestrouň ani nevyběhlo, protože nastartovali stroj před pokynem rozhodčí. Mimo soutěž zaběhli čas 16,69s. Malým Přílepům Modrým se útok velmi zdařil, nikde žádný zádrhel a výtečný čas 19, 08s. Pravý proud Radíče nepřipojil proudnici a výsledný čas je 22s. Věšínský rozdělovač nepřipojil B na troják a pokus nebyl uznán platným. Dnes bylo v základním kole neuvěřitelných 8 neplatných pokusů, družstva moc chtěla a nejspíš byla přemotivována. Radětičtí proudaři opět chvilinku čekali na vodu. Ženy Nová Ves pod Pleší sestřelily v krásném čase 17,86s. Na startu jsou muži Chářovice, přijeli, vyběhli a sestříkli v dnes zatím nejrychlejším čase 14,93s. Panteři Líchovy 16s čas, levý proudař prostříkl. Také pravý proudař z Jesenice prostříkl, jinak jeseničtí předvedli ukázkový útok. Namnické žabičky si nalepily na helmy očička, strojnice je nejspíš nepoužila, nepodívala se dopředu a utopila pravý proud, kdy proudařka nedoběhla a rozdělovač jí následně pomohla dotáhnout a sestříknout. Zalužanský pravý proud měl prostřik a čas těsně pod 20s.. Líchovské ženy šly na pohodu = 18..s. Vranovičtí pekelníci doklouzali k čáře nástřiku a pokus ukončili v 15s čase. Lhoteckým ženám se pokus vydařil, ale červený praporek u základny znamenal nesešroubované savce v době ukončení pokusu. Zalužanští muži předvedli svůj standart 16s.

Během přestávky nastoupily na trávník cvičenky aerobiku a ve vražedném počasí předvedly hvězdnou sestavu, plnou náročných prvků. Když holky opustily trávník, začaly nalétávat modely letadel a po hřišti jezdily zmenšené modely aut. Na vedlejším hřišti se zatím odehrávaly zápasy v zorbing fotbalu. Prostě finále Brdské ligy jak se patří. Počasí soutěžícím i divákům přálo a z bezmračného nebe na nás shlíželo a do nás pražilo sluníčko. V soubojích play off padaly také neplatné pokusy. Nejprve Radětice za přešlap na čáře nástřiku, pak Zalužany pravděpodobně za nespojené savce, Vranovice za nesportovní chování /zahození helmy/, Zalužanské ženy za koš v kádi. V duelu MPM x Líchovy byly šťastnější Líchovy. NVpP pokořila Zalužany. Finále - NVpP měly zásek na koši a líchovské ženy si zaběhly opět 17s čas. Finále mužů bylo, jak se patří a o 0,2s zvítězili chářovičtí nad domácími Nalžovicemi.

V souboji All star teamů byly úspěšnější volené ženy. Tým zvolený Radou BL nepřipojil troják a levá proudařka upadla. Muži volení soutěžícími utopili koš v kádi, rychlost proudařů, pokud mohu posoudit, byla srovnatelná. Vranovická mašina byla tak rozběhnutá, že se nechtěla zastavit a vypnout. Předposlední útok předvedli nejmladší nalžovičtí žáčci, poprvé na terče a moc hezky. Posledním útokem si radětičtí muži vyzkoušeli nový stroj.

ALL STAR TEAM ženy /BL/
Kateřina Boučková /Líchovy/
Kristýna Krejčová /Líchovy/
Lucie Švecová /Líchovy/
Julie Hrabáková /NVpP/
Petra Marešová /Líchovy/
Štěpánka Kšánová /NVpP/
Jitka Sobotková /NVpP/

ALL STAR TEAM ženy /volené soutěžícími/
Petra Belešová /Zalužany/
Jana Urbanová /MPM/
Míša Ryndová /MPM/
Zdena Trávníčková /Lhotka/
Pavlína Pokorná /Namnice/
Petra Vystydová /Líchovy/
Věra Bažantová /Líchovy/


ALL STAR TEAM muži /BL/
Zdenda Malenda /Nalžovice/
Jan Calta /Nalžovice/
Radek Bouček /Nalžovice/
Lukáš Kozel /Radíč/
Karel Havlíček /Vranovice/
Jan Kuneš /Radětice/
Vít Hanus /Třebsko/

ALL STAR TEAM muži /volení soutěžícími/
Štěpán Křivan /Radětice/
David Švec /Líchovy/
Jaroslav Lundák /Radětice/
Jiří Novotný /Líchovy/
David Švec /Líchovy/
Lukáš Hanus /Líchovy/
Filip Princ /Nalžovice/

Marie Malá, MPM

Fotografie ze soutěže naleznete ZDEDalší články

Výsledky a články

  Skupiny článků


  Pořadí Družstvo OkresČas č.1Čas č.2 Výs. čas Media
  Muži
  1 Chářovice Benešov - - 14,36
  2 Nalžovice Příbram - - 14,76
  3 Líchovy Panthers Příbram - - 14,55
  4 Vranovice Příbram - - 15,11
  5 Nová Ves pod Pleší Příbram - - 15,90
  6 Radětice Příbram - - 15,22
  7 Zalužany Příbram - - 15,68
  8 Sedlčany Příbram - - 15,38
  9 Lhotka Příbram - - 16,09
  10 Jesenice Příbram - - 16,55
  11 Hostivice Praha-západ - - 17,65
  12 Starý Rožmitál Příbram - - 21,74
  13 Radíč Příbram - - 22,14
  14 Obděnice Příbram - - NP
  14 Namnice Příbram - - NP
  14 Starosedlský Hrádek Příbram - - NP
  14 Věšín Příbram - - NP
  14 Buková Příbram - - NP
  14 Počepice Příbram - - NP
  14 Sestrouň Příbram - - NP
  14 Kotenčice Příbram - - NP
  Pořadí Družstvo OkresČas č.1Čas č.2 Výs. čas Media
  Ženy
  1 Líchovy Příbram - - 17,91
  2 Nová Ves pod Pleší Příbram - - 17,86
  3 Malé Přílepy Modré Beroun - - 19,08
  4 Zalužany Příbram - - 19,76
  5 Radětice Příbram - - 34,16
  6 Namnice Příbram - - 40,10
  7 Lhotka Příbram - - NP