9. & 10. kolo BLsH, Věšín a Petrovice 2013

Vydáno dne 19. 08. 2013 (3424 x přečteno)

17.-18.8.2013: Posledním dvoukolo letošního ročníku Brdské ligy s Heroldem, pořádané SDH Buková a Kojetín. Náhledy Play-Off, výsledkové listiny

Poslední dvojkolo letošního ročníku Brdské ligy s Heroldem se konalo v sobotu 17.8.2013 ve Věšíně(pořádající SDH Buková) a v neděli 18.8.2013 v Petrovicích (pořádající SDH Kojetín). Počasí přálo oběma pořádajícím a tak se i nezaujatý divák mohl těšit z vynikajících výsledků. Moderátorem sobotního kola byl Vilda Trčka, jehož to byla letošní poslední účast na Brdské lize a v neděli štafetu v podobě mikrofonu přejal Roman Bouček. Sobotního 9. kola se zúčastnilo 26 týmů – 17 mužských a 9 ženských a nedělního 10. kola 28 týmů - 19 mužských a 9 ženských.

Sobotní klání načal tým kluků ze Zalužan, který ovšem z času 17:09 nadšený nebyl. Jak se později ukázalo, tento čas stačil na celkové 9. místo a tudíž bez nároku na postup do play-off. Tým žen z Petrovic, druhý startující, si ovšem naopakčasem 17:78 (PP17:28) chuť spravil a nastavil laťku pro ostatní děvčata, kterou ovšem žádný jiný tým v základním kole přeskočit nedokázal. To že Věšínské fotbalové hřiště přeje rychlým útokům se ukázalo u 4. startujícího týmu, týmu mužů z Nalžovic, který zastavil časomíru na prvním „patnáctkovém“ čase 15:54 (LP 14:76). Další startujícím byl tým borců v oranžovém z Chotilska, který hozenou rukavici zvedl a dosáhl času 15:79. Následující týmy pak potvrzovaly rychlost dráhy rychlostí svých útoků. Za zmínku stojí mimo jiné i čas Radětic, které dosáhly prvního místa v základním kole časem 14:82 (LP 14:45). Nejhorším postupovým časem byl, po neuznaném protestu, čas kluků ze Sloupu 16:03.  U žen byl posledním postupovým časem, zajišťující boj o play-off čas Chotilska 20:46 (LP 17:21).

Boje o play-off díky účasti 10 ženských týmů nastaly nejdříve právě v této kategorii. K přímo postupujícím Petrovicím a Zalužanům, se přidal ještě Sloup, který v rozstřelu porazil časem 17:67 děvčata z Chotilska 18:23. Čtyřku týmů doplnil ještě tým Chlumu, který časem 18:53 porazil holky z Líchov.

V mužské kategorii se nejdříve utkal tým z Radětic 15:03 (LP14:51) a tým ze Sloupu, který po chybě na levém proudu dosáhl času 18:95 (PP15:40). Souboj Namnic a Nalžovic patřil k nejvyrovnanějším a z vítězství se, jako již letos mnohokrát, radovali kluci z Nalžovic za 15:48 (14:81) – Namnice 15:75 (LP 15:15). Další startující – Draci z Chrástu naopak žádné drama nepřipustili a časem 15:04 (LP 14:95) porazili zcela jasně Kotenčice 17:96. Poslední souboj Panterůz Líchov a Chotilska přinesl znovu „čtrnáctkový“ čas, tentokrát v podání Líchovských 14:86 (LP 14:76) a tak čas Chotilska 16:40 (PP 15:84) na postup nestačil.

Bitva o finálovou účast začala nejdříve v ženské kategorii, kde o postupujícím mezi Petrovicemi 19:62 (PP 17:82) a Sloupem rozhodl nedokončený útok Sloupu (N). V druhém běhu oba týmy své útoky dokončily a z finálové účasti se radovala devčata ze Zalužan za 18:56 (LP 17:61), Chlum se musel za čas 19:62 (LP19:20) spokojit s účastí v boji o 3. místo.

Souboj o finále v mužské kategorii se pak stal ozdobou celého dne, kdy 5 z 8 proudařůve svých rozbězích dokázali zastavit časomíru na čase začínajícím 14. Ze souboje Radětic 15:06 (LP 14:62) a Nalžovic 14:98 (PP 14:71) a v druhém rozběhu Chrástu 17:23 (PP 15:42) a Líchov 14:96 (14:40) musel mít radost každý fanoušek a divák požárního sportu.

Z celkového prvenství v tomto kole se radoval tým Nalžovic, který ve finále se štěstímčasem 25:62 porazil Pantery z Líchov, kteří svůj útok nedokončili. Z třetího místa se radovali muži z Radětic 14:50 (LP 14:41), kteří porazili Chrást 15:65 (PP i LP!!!). V kategorii žen zvítězil tým ze Zalužan 17:62, který porazil Petrovice 18:07. Třetí místo vybojoval Sloup za 19:06 (LP 17:92) a nepopulární čtvrté místo Chlum za 38:42 (34:20). Proudařkou se premiérově stala Veronika Šejbová z Petrovic (17:03) a Štěpán Plavec z Radětic (14:14).

Jak se ukázalo v neděli, řada týmů nespíše vydala ze sebe maximum již v sobotu a tak byly dosažené časy v nedělním základním kole o poznání horší. Na postup do play-off mezi 8 mužských týmů stačil čas 17:33 (Kotenčice) a u žen na postup mezi 6 nejlepších dokonce čas 36:82 (Nová ves p. Pleší). Z vítězství v základním kole se radoval tým mužů z Radětic za 15:27 (LP 14:99) a u žen Zalužany za 18:81 (LP 18:71). Do té doby vedoucí tým ženské kategorie z Chotilska po chybě na rozdělovači svůj útok v základním kole nedokončil a taktéž tým z Líchov, za předčasné nastartování mašiny, byl z dalších bojů vyřazen.

Stejně jako v sobotu bylo nutné rozluštit hádanku, které týmy doprovodí přímo postupující Petrovice a Zalužany. První souboj vyzněl lépe pro matadorky z Malých Přílep 19:15, které porazily Novou ves p. Pleší 22:68. Čtvrtým postupujícím byla děvčata ze Sloupu za 21:00, která porazila chybující Radětice 40:41 (LP 18:59).

V mužské kategorii začal rozběhy play-off opět tým z Radětic 16:07 (PP 15:33) a tým z Kotenčic 20:45 (PP 20:16). Druhý rozběh stejně jako v sobotu patřil k nejvyrovnanějším, kdy kluci ze Zalužan 15:79 (LP 15:56) porazili Radíč15:87 (LP 15:37. Třetí souboj nejdříve po chybě na koši vyzněl lépe pro Chotilsko, ovšem po uznaném protestu se rozběh opakoval a Chotilsko časem 15:92 (PP 15:22) porazilo chybující Bukovou 21:02 (PP 20:54). Poslední souboj Panterůz Líchov 15:08 (PP 15:04) a Libíně 17:34 (LP 16:09) rozhodl mimo jiné o celkovém vítězi Brdské ligy s Heroldem 2013.

Z celkového prvenství v tomto kole se radoval tým Zalužan, který ve finále s časem 15:91 porazil Pantery z Líchov, kteří opět svůj finálový útok nedokončili. Z třetího místa se stejně jako v sobotu radovali muži z Radětic 15:96 (LP 14:69), kteří jasně porazili Chotilsko 18:31 (LP 16:80). V kategorii žen zvítězil tým z Petrovic 18:53 (18:13), který porazil Malé Přílepy 20:04 (Lp 19:86). Třetí místo vybojovaly Zalužany za 19:24 (LP 18:40), které porazily holky ze Sloupu, které svůj útok nedokončily. Proudařkou se stala Věra Bažantová ze Sloupu (17:53) a Sláva Turnovec z Radětic (14:69).

Již tuto sobotu se uskuteční velké finálové kolo, jako tradičně na Valše (Chrást – pořádající SDH Namnice). V mužské kategorii je sice již o prvních 3 týmech v celkovém pořadí rozhodnuto, ale na dalších místech se jistě svedou zajímavé boje. A napínavé budou především souboje v ženské kategorii, kde se o celkové 1. místo v seriálu BL poperou 4 týmy.