Bookmark and Share

Solopysky 2015

Vydáno dne 04. 08. 2015 (1832 x přečteno)

18. 7. 2015 se rozjíždí další, v pořadí, už 5. kolo BL. Dnes jsou pořadateli SDH Solopysky. Opět se bude soutěžit v hezkém areálu, určenému ke sportování.Sobota 18.07.2015, Solopysky (pořadatel: SDH Solopysky)

18. 7. 2015 se rozjíždí další, v pořadí, už 5. kolo BL. Dnes jsou pořadateli SDH Solopysky. Opět se bude soutěžit v hezkém areálu, určenému ke sportování.

Dnešní moderátor, p. Roman Bouček, úderem 12 hodiny svolává soutěžní družstva ke slavnostnímu nástupu na plochu před komentátorské stanoviště.

Starosta Rady Brdské Ligy kontroloval počet členů soutěžních družstev na nástupu v úboru. Hlavní rozhodčí p. Pavel Lachout určuje, taky už tradičně, 4 minutovou přípravu plata, a už je tu losování pořadí.

Muži Sestrouň otevírají soutěž povedeným pokusem za 16s rovných. Pekelníkům z Vranovic se nedaří tak, jak by si přáli, naopak Starosedlský Hrádek dává s přehledem také 16s. Malé Přílepy Modré mají první start ulitý a ani s opakovaným výstřelem nebylo vše nej, neboť hned za platem padá levá proudařka, troják jí podává proudnici a pak ještě pomáhá táhnout céčko blíž k nástřikové čáře. Čas není dobrý – 27s, následují ženy Nová Ves pod Pleší a velmi hezký útok, stejně jako líchovské Fialky. Žabičky Namnice sekly rozdělovač a přišlo zdržení, přesto mají sestříknuto ve 25s. Následují Kotenčice a jakoby chtěli namnické ženy napodobit i jejich troják pokazil, co mohl, béčkař mu pomohl ještě kousek dotáhnout, výsledný čas – 21s. Horní Měcholupy muži - pravý proudař nezapojil proudnici a záměrně překročil čáru nástřiku, aby se čas vůbec nezaznamenal. Na Brdské lize jsou letos poprvé děvčata z Libíně. Předvedly horší pokus, od plata vyběhly hezky, ale rozdělovač byl trochu pomalejší a nedoběhl na určené stanoviště, proudařky tudíž nenastříkaly dobře a pokus byl ukončen v čase nad 40s. Obděnický rozdík zaváhal a pokus byl ukončen ve 28, 48s. Následují nalžovičtí muži, jejich útok je pěkný a rychlý. Počepický pravý proudař utekl trojáku a celý útok tím pozdržel. Zalužanské ženy daly jeden ze svých pomalejších pokusů 22..s. Radětický pravý proudař běží k nástřikové čáře namáhavě, nejspíš nějaké problémy s nohou. Namnickým mužům ulétlo béčko od stroje. Ve výsledku dostávají dnešní druhé N, i přes znovu připojení béčka byl koš rozšroubován před pokynem rozhodčího. Sedlčany svým časem možná zasáhnou do velkého finále. Zalužany muži – standartních 16s. Děvčata z Křížkového Újezdce svůj útok pokazila, pravá proudařka nedoběhla a stříkala z dálky, konečný čas – 51..s.

Muži z Bukové předvedli hezký útok za 15s, Starý Rožmitál dal 17s čas. Ženy z Radětic: troják nedokázala pospojovat všechny hadice, a když spojila, tak proudařky už rozdík odtáhly, výsledný čas po tomto karambolu je neuvěřitelný – 22, 56s. Velké finále mužů začalo po přestávce, která byla určena k odpočinku a občerstvení soutěžících i rozhodčích. Výsledky šesti požárních útoků se vešly do rozmezí 0,9s. Útoky se střídaly jak na běžícím páse, ve slunečném a horkém počasí se nebylo co divit.

Trochu zajímavostí z play off a finálových běhů:

Při rozběhu mezi muži Radíč a Sestrouň – všechny terče byly sestřeleny v rozmezí jedné jediné sekundy. V souboji Líchovy versus Radětice, nepřišel přešlap radětického pravého proudaře (půjčený z Vranovic) jak signalizoval rozhodčí nástřiku a zvedl červený praporek (spletl si praporky) tento verdikt byl hlavním rozhodčím změněn na platný pokus. Časem ale vyhráli líchovští. V rozběhu líchovských a radětických žen také nebylo vše tak jak má být. Líchovské košíkářce se odkutálel koš a radětický troják nepřipojila céčko. V souboji Zalužany x Nová Ves pod Pleší, zalužanská pravá proudařka zasedla daleko od nástřikové čáry a bylo po boji. Bratrovražedný souboj na nás teprve čekal. Nalžovice 15,04s x Radíč 15,31s.

Ve finále se potkaly holky z NVpP a Líchov. Pravý proud Líchov nedoběhla a nesestříkla terč. Dnes vyhrála Nová Ves pod Pleší. Vítězství v mužské kategorii si odnesli Líchovy.

Nejrychlejší proudařkou byl dnes levý proud Líchov Nejrychlejším proudařem také levý proud, pro změnu z Nalžovic

Pravý proudař se ve finálovém rozběhu zranil a byla mu zavolána záchranka.

Po ukončení soutěže o nejrychlejší zadky a proudaře se většina soutěžících odebrala k nedalekému rybníku, či ke vzdálenějšímu lomu, kde ze sebe spláchli pot a prach. Koupání bylo osvěžující a příjemné. Družstva se do nočních hodin bavila pod stany, či na parketu.

Marie Malá, MPM

Podrobné výsledky soutěže naleznete ZDE

Fotografie ze soutěže naleznete ZDEDalší články

Výsledky a články

  Skupiny článků


  Pořadí Družstvo OkresČas č.1Čas č.2 Výs. čas Media
  Muži
  1 Líchovy Panthers Příbram - - 15,04
  2 Nalžovice Příbram - - 14,92
  3 Radíč Příbram - - 15,28
  4 Buková Příbram - - 15,31
  5 Zalužany Příbram - - 15,67
  6 Radětice Příbram - - 15,20
  7 Sestrouň Příbram - - 15,96
  8 Jesenice Příbram - - 15,98
  9 Starosedlský Hrádek Příbram - - 16,25
  10 Sedlčany Příbram - - 16,37
  11 Starý Rožmitál Příbram - - 17,48
  12 Libíň Příbram - - 18,03
  13 Kotenčice Příbram - - 21,07
  14 Počepice Příbram - - 21,79
  15 Vranovice Příbram - - 25,78
  16 Obděnice Příbram - - 28,48
  17 Horní Měcholupy Hlavní město Praha - - NP
  17 Namnice Příbram - - NP
  Pořadí Družstvo OkresČas č.1Čas č.2 Výs. čas Media
  Ženy
  1 Nová Ves pod Pleší Příbram - - 19,21
  2 Líchovy Příbram - - 18,11
  3 Radětice Příbram - - 18,15
  4 Zalužany Příbram - - 22,42
  5 Namnice Příbram - - 25,67
  6 Malé Přílepy Modré Beroun - - 27,61
  7 Libíň Příbram - - 41,75
  8 Křížkový Újezdec Praha-východ - - 51,48